obóz biegowy

Obóz biegowy może być pomocny dla biegaczy na wszystkich poziomach zaawansowania od początkujących do profesjonalistów. Efekty obozów biegowych możemy podzielić na: fizyczne, logistyczne, psychiczne i społeczne, etc.

Na pytanie: kiedy warto wybrać się na obóz biegowy, można więc w skrócie powiedzieć – praktycznie zawsze. A bardziej szczegółowo – warto wyjeżdżać na obozy biegowe wtedy gdy chcemy poprawić swoje umiejętności, nauczyć się lepiej planować swoje treningi, odpocząć psychicznie i naładować baterie lub gdy po prostu chcemy poznać ludzi, którzy mają podobne do naszych zainteresowania.

Obóz biegowy dla poprawy osiągnięć

Fizycznie, na obozie po prostu rozwiniemy swoje umiejętności biegowe pod okiem trenera. Podczas obozów mamy okazję poprawić technikę biegu, nauczyć się szybszej regeneracji pomiędzy treningami, etc.

Obóz biegowy dla poprawy umiejętności logistycznych

Logistycznie, obóz pomaga wprowadzić jasną strukturę treningów. Podczas kilku dni spędzonych na obozie uczymy się jakie efekty dają poszczególne jednostki treningowe oraz jakie powinniśmy stosować w naszym treningu. Uczymy się też systematyczności w realizowanych treningach.

Obóz biegowy dla poprawy zdrowia psychicznego

Na obozie biegowym możemy po prostu odpocząć od codzienności. Sama zmiana miejsca pobytu pomaga w zmianie spojrzenia na swoje codzienne problemy, a treningi na świeżym powietrzu pomagają się zrelaksować i mogą pozytywnie motywować do działania po powrocie do codzienności.

Obóz biegowy jako miejsce do spotkania ciekawych ludzi

Obóz biegowy jest super miejscem do poznania ludzi, którzy mają taką samą pasję jak my. Są to ludzie na różnym poziomie zaawansowania, z różnymi doświadczeniami biegowymi, dzięki czemu możemy się wymienić swoimi doświadczeniami, porozmawiać o biegach, w których braliśmy udział, usłyszeć o biegach, w których będziemy chcieli brać udział, spędzić wieczory po treningach w miłym towarzystwie.

Obozy biegowe latem i zimą, w górach i nad wodą

Co także ważne, na obozy biegowe możemy wybrać się zarówno latem, jak i zimą, w góry i nad wodę. Obozy letnie pomagają przygotować się do sezonu jesiennego, są dobrym pomysłem na wakacje. Obozy zimowe mogą być bardzo dobrym punktem startowym przed sezonem wiosennym. Poza tym – bieganie po śniegu, bieganie w terenie, bieganie na piasku, pozwala dodać nowe bodźce treningowe i rozwinąć mięśnie, z których rzadziej korzystamy biegając po asfalcie.